کد مطلب: ۱۱۷۶۵
تاریخ انتشار: سه شنبه ۱۹ دی ۱۳۹۶

بدخواهی

«بدخواهی» رمانی است معماگونه، نوشته‌ی کیگو هیگاشینو، نویسنده‌ی ژاپنی، که با ترجمه‌ی نسرین حیدری منتشر شده است.

در پشت جلد کتاب می‌خوانیم: کتاب حاضر اثر کیگو هیگاشینو نویسنده‌ی ۵۹ ساله‌ی ژاپنی است که عمدتاً به خاطر رمان‌های معمایی‌اش شناخته شده است. او جزء سیزده نویسنده‌ی برتر رمان‌های معمایی در ژاپن بین سال‌ ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۳ است که در سال ۱۹۸۵ برای رمان «بعد از مدرسه» موفق به کسب جایزه‌ی ادوگاوا رمپو شد. بدخواهی شرح‌حال رنجش و کینه‌توزی عمیق چندساله است که خود را در قالب نیت شوم و شیطانی قتل نمایان می‌‌کند. در کتاب حاضر نه‌تنها به روان‌شناسی قتل پرداخته می‌شود، بلکه نقشه‌ی ماهرانه‌ی قاتل بر جذابیت روایت داستان می‌افزاید. در این کتاب می‌خوانیم که نویسنده‌‌ی رمان‌های پرفروش کونیهیکو هیداکا که همراه همسر جوانش قصد مهاجرت به ونکوور کانادا را دارد، به طرز فجیعی، شبانه در خانه‌اش به قتل می‌رسد. او در حال تکمیل فصل آخر جدیدترین رمانش بوده است که چند ساعت بعد جسدش در اتاق کارش پیدا می‌شود. در ادامه‌ی داستان با پیچیدگی‌هایی مبتنی بر انگیزه‌ی قتل مظنونین روبه‌رو می‌شویم. در پایان، این رمان روایتگر گرفتاری شخصیت‌ها در دام حسد، ترس، ناامیدی و در نهایت بدخواهی است.

در صفحه‌ی آخر کتاب درباره‌ی نویسنده چنین آمده است: کیگو هیگاشینو نویسنده‌ی پرفروش‌ترین رمان‌ها در ژاپن است. رمان‌هایش بیشترین خواننده را در ژاپن و همچنین دیگر کشورهای آسیایی دارد، همچنین صدها میلیون جلد از کتاب‌هایش در سراسر دنیا فروش رفته است. بسیاری از کارهایش به شکل سریال‌های تلویزیونی و فیلم در کشورهای متعددی به زبان‌های گوناگون درآمده‌اند. او برنده‌ی جایزه‌ی نااُکی برای نوشتن رمان طرفداری از مظنون ایکس شد. این اولین رمانی بود که شخصیت کارآگاه گالیلئو را به نمایش می‌گذاشت و ترجمه‌ی انگلیسی آن فینالیست جایزه‌ی ادگار و جایزه‌ی بری به عنوان بهترین رمان شد. او در شهر توکیوی ژاپن زندگی می‌کند.

رمان بدخواهی در نه فصل نوشته شده است. ترجمه‌ی فارسی رمان را نشر کوله‌پشتی در ۲۶۱ صفحه و به قیمت بیست هزار تومان منتشر کرده است.

send to friend
مرکز فرهنگی شهر کتاب

نشانی: تهران، خیابان شهید بهشتی، خیابان شهید احمدقصیر (بخارست)، نبش کوچه‌ی سوم، پلاک ۸

تلفن: ۸۸۷۲۳۳۱۶ - ۸۸۷۱۷۴۵۸
دورنگار: ۸۸۷۱۹۲۳۲

 

 

عضویت در خبرنامه الکترونیکی شهرکتاب

Designed & Developed by DORHOST