کد مطلب: ۱۷۶۵۷
تاریخ انتشار: یکشنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۷

برگزیدگان جایزه‌ی کتاب سال غزل

 

برگزیدگان جایزه کتاب سال غزل معرفی شدند

 

ایسنا: مراسم پایانی سومین جایزه کتاب سال غزل با معرفی برگزیدگان در کانون ادبیات ایران برگزار شد.

به گزارش ایسنا بر اساس خبر رسیده، این دوره با معرفی برگزیدگان در بخش کتاب و بخش ویژه به پایان رسید و نفرات برتر به این ترتیب معرفی شدند:

نفرات اول تا سوم بخش کتابِ جایزه کتاب سال غزل:

۱- مرجان بیگی‌فر- کتاب برف و برنو

۲- مرتضی حیدری آل کثیر - کتاب اشاره

۳-سیده رویا علوی - کتاب یازده

همچنین در این بخش  از این افراد تقدیر شد:

_ فاطمه صادقی با کتاب: سرکشم مثل دامنی در رقص

-سیده تکتم حسینی با کتاب:  نارنج مویه‌ها

علیرضا قاضی‌نژاد با کتاب:  بادا که مبینید

-علیرضا راه‌چمنی با کتاب:  ناگهانی‌ترین خراسانی

در بخش ویژه نیز مختص شاعران بدون کتاب، نفرات اول تا سوم به ترتیب زیر مشخص شدند:

۱-آرزو سبزوار قهفرخی از استان چهارمحال بختیاری

۲- بهنام مومنی از استان بوشهر

۳_میرمهیار صابری از استان گلستان

همچنین از داوود جمالی و سعید مبشری تقدیر شد.

همزمان با این مراسم بیانیه سومین دوره جایزه کتاب سال غزل نیز از سوی شورای سیاستگذاری «جایزه مستقل کتاب سال غزل» منتشر شد که به شرح زیر است:

قطار سومین دوره کتاب سال غزل در حالی به ایستگاه پایانی رسید که متوجه شدیم بعد از این ایستگاه نیز ایستگاه‌های دیگری ساخته‌اند و این قطار به راهش ادامه خواهد داد. ما سیاستگذاران و داوران این دوره در حالی از این قطار پیاده می‌شویم که برگزیدگان تازه‌نفس راه را ادامه خواهند داد.

کتاب‌های منتشرشده در سال‌های ۱۳۹۵ و ۱۳۹۶ در این جایزه مورد بررسی قرار گرفته‌اند و همچنین مجموعه غزل‌های چاپ‌نشده‌ای که شاعران برای دبیرخانه ارسال کرده‌اند. هدف ما امیدوار کردن غزلسرایان به آینده است که غزل نیز با همه سدهایی که در برابر داشته با امید به آینده تا این ایستگاه آمده است.

داوران در این دوره فارغ از جهان فکری خود، فقط و فقط به ذات شعر رای دادند و برگزیدگان فقط به خاطر قدرت زبان و بیان‌شان انتخاب شده‌اند و نه هیچ معیار دیگری. کاش می‌شد برگزیدگان بیشتری می‌داشتیم چرا که برخی از شاعران بسیار به هم نزدیک بودند، بسیار.

دریغا که فرصت و همت و قدرت ما این اجازه را به ما نداد همه کتاب‌های غزل چاپ‌شده را بررسی کنیم و به کتاب‌هایی اکتفا کردیم که در پی فراخوان ما به دبیرخانه ارسال شده بود. دوستانی که کتاب‌شان به هر دلیلی به دست ما نرسیده است ما را ببخشایند. به امید روزی که همه ناشران جوایز را رصد کنند و کتاب‌های‌شان را برای دبیرخانه‌ها ارسال کنند.

سیاستگذاران کتاب سال غزل فقط انجام وظیفه کرده‌اند، ولی داوران بدون هیچ چشمداشتی ما را یاری کرده‌اند و از آن ها بسیار سپاسگزاریم.

از نشر کتابسرای تندیس، نشر نیلوفر و نشر مرکز و کانون ادبیات ایران نیز برای حمایت بی‌دریغ شان از جایزه‌ای مستقل بی‌نهایت تشکر می‌کنیم.

همچنین در پایان این مراسم از هیأت داوران تقدیر شد.

اعضای شورای سیاستگذاری جایزه کتاب سال غزل: هادی خورشاهیان- حامد ابراهیم پور- محمدرضا شالبافان

هیأت داوران بخش ویژه: سیامک بهرام‌پرور، علی بهمنی، هادی خورشاهیان،  محمدرضا شالبافان، حسن صادقی‌پناه، ایمان عباس‌پی، آنا لمسو

هیأت داوران بخش کتاب به ترتیب حروف الفبا: حامد ابراهیم‌پور، علیرضا بدیع، محمدحسین بهرامیان، مریم جعفری آذرمانی، حسین جنتی، محمدرضا حاج‌رستم بیگلو، علی‌اکبر یاغی‌تبار.

 

0/700
send to friend
مرکز فرهنگی شهر کتاب

نشانی: تهران، خیابان شهید بهشتی، خیابان شهید احمدقصیر (بخارست)، نبش کوچه‌ی سوم، پلاک ۸

تلفن: ۸۸۷۲۳۳۱۶ - ۸۸۷۱۷۴۵۸
دورنگار: ۸۸۷۱۹۲۳۲

 

 

عضویت در خبرنامه الکترونیکی شهرکتاب

Designed & Developed by DORHOST