کد مطلب: ۲۲۱۳۲
تاریخ انتشار: دوشنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۹

فوبیا به بازار کتاب رسید

ایلنا:  کتاب «فوبیا» اثر ایوان وارد اثری تحلیلی فکری درباره موضوع فوبیا و ترس شدید از پدیده‌های طبیعی است که توسط ایوان وارد تالیف و با ترجمه مرتضی منصف روانه بازار کتاب شده است.

منصف همزمان با انتشار این کتاب درباره نویسنده این کتاب و زوایه طرح بحث فو بیا توسط وی عنوان کرد: ایوان وارد سرپرست بخش آموزشی موزه فروید در لندن است و از کتاب های منتشر شده این نویسنده به جز فوبیا، می‌توان به کتاب ایده‌هایی در زمینه روانکاوی، مقدمه‌ای بر روانکاوی و ... را نام برد.

وی ادامه داد: کتاب فوبیا به دلیل نثر ساده و قابل فهم خود برای عموم افراد جامعه و به ویژه دانشجویان رشته روان شناسی خواندنی است.به ویژه اینکه ما در جامعه پیرامونی خود شاهد افزایش بروز اختلالات روانی مختلف در بین اقشار مختلف هستیم. فوبیاها از شایع ترین گونه های اختلال اضطراب هستند که می توانند به طور مستقیم و غیرمستقیم بر زندگی افراد تاثیر بگذارند.

منصف در ادامه درباره شیوه مواجه این کتاب با موضوع فوبیا نیز گفت: این کتاب با تشریح تعدادی از پرونده‌های پزشکی فروید به بررسی ریشه‌های اختلال فوبیا بر اساس نظریه های وی می‌پردازد تا اطلاعات کامل تری را درباره نحوه شکل گیری بیماری فوبیا در اختیار خوانندگان قرار دهد. همچنین نویسنده تلاش کرده است تا با ذکر مثال‌هایی از آثار آلفرد هیچکاک و ادگار آلن پو که که از مفهوم فوبیا در آنها استفاده شده است، تاثیر این اختلال بر زندگی افراد را نشان دهد.

مرتضی منصف مترجم این کتاب فارغ التحصیل مقطع کارشناسی رشته مترجمی زبان انگلیسی از دانشگاه بیرجند است. وی پیش از این نیز با همکاری فرزام کریمی دو کتاب «تئاتر و امپراتوری» اثر بنجامین پر و «هنر فراموش شده» اثر جورج اولیور اسمیت را ترجمه کرده است.

کتاب فوبیا اثر ایوان وارد با ترجمه مرتضی منصف در ۵۰ صفحه با قیمت ۱۰ هزار تومان منتشر شده است.

 

0/700
send to friend
مرکز فرهنگی شهر کتاب

نشانی: تهران، خیابان شهید بهشتی، خیابان شهید احمدقصیر (بخارست)، نبش کوچه‌ی سوم، پلاک ۸

تلفن: ۸۸۷۲۳۳۱۶ - ۸۸۷۱۷۴۵۸
دورنگار: ۸۸۷۱۹۲۳۲

 

 

عضویت در خبرنامه الکترونیکی شهرکتاب

Designed & Developed by DORHOST