کد مطلب: ۲۵۳۰۴
تاریخ انتشار: سه شنبه ۹ شهریور ۱۴۰۰

یادبودهایی برای کامران احمدگلی و غلامعلی فلاح

ایسنا: مراسم یادبود چهلمین روز درگذشت کامران احمدگلی، مترجم، استاد زبان و ادبیات انگلیسی و عضو فقید هیئت علمی دانشگاه خوارزمی در روز سه‌شنبه (۹ شهریورماه) ساعت ۱۸ برگزار خواهد شد.

علاقه‌مندان می‌توانند این مراسم را در صفحه http://vc2.khu.ac.ir/tarhim40 دنبال کنند. 

کامران احمدگلی دانشیار گروه آموزشی زبان‌های خارجی و عضو هیئت علمی دانشگاه خوارزمی و نیز مترجم بود. او مدرک کارشناسی خود را در رشته مترجمی زبان انگلیسی از دانشگاه علامه طباطبایی، کارشناسی ارشد را در رشته زبان و ادبیات انگلیسی در همین دانشگاه و دکترای زبان و ادبیات انگلیسی را از دانشگاه بیرمنگام انگلستان دریافت کرده بود.

از آثار احمدگلی که در زمینه ادبیات آمریکا نیز پژوهش‌هایی انجام داده بود می‌توان به «درآمدی بر ادبیات انگلیسی» و «درآمدی بر شعر معاصر آمریکا» اشاره کرد. 

کامران احمدگلی در ۲۷ تیرماه ۱۴۰۰ به دلیل ابتلا به کرونا از دنیا رفت.

همچنین مراسم نخستین سالگرد درگذشت غلامعلی فلاح، نویسنده و استاد فقید زبان و ادبیات فارسی در روز چهارشنبه (۱۰ شهریورماه) ساعت ۱۸ برگزار خواهد شد. 

علاقه‌مندان به پیگیری این مراسم می‌توانند آن را در http://vc1.khu.ac.ir/bahar-1 مشاهده کنند. 

غلامعلی فلاح ‌قهرودی استاد زبان و ادبیات فارسی دانشگاه خوارزمی بود. او  لیسانس خود را در سال ۱۳۵۶ از دانشگاه اراک، فوق لیسانس را در سال ۱۳۶۲ از دانشگاه تربیت معلم و دکتری را در سال ۱۳۷۲ از دانشگاه تهران گرفت. معاونت اداری مالی دانشگاه تربیت معلم، معاونت دانشجویی دانشگاه تربیت معلم، معاونت عمرانی دانشگاه تربیت معلم، مسئولیت و عضویت در کمیته گزینش استاد دانشگاه تربیت معلم و ... بخشی از مسئولیت‌های درون دانشگاهی او بودند. از آثار فلاح می‌توان به «فرهنگ لغات و ترکیبات شعر عصر سامانی (رودکی و شاعران هم­‌عصر و بی­‌دیوان)»، «پروین اختر آزادگی»، «ادب­نامه»، «رستم و سهراب» و چندین مقاله اشاره کرد.

غلامعلی فلاح در ۱۱ شهریور ۹۹ از دنیا رفت.

 

0/700
send to friend
مرکز فرهنگی شهر کتاب

نشانی: تهران، خیابان شهید بهشتی، خیابان شهید احمدقصیر (بخارست)، نبش کوچه‌ی سوم، پلاک ۸

تلفن: ۸۸۷۲۳۳۱۶ - ۸۸۷۱۷۴۵۸
دورنگار: ۸۸۷۱۹۲۳۲

 

 

 

تمام محتوای این سایت تحت مجوز بین‌المللی «کریتیو کامنز ۴» منتشر می‌شود.

 

عضویت در خبرنامه الکترونیکی شهرکتاب

Designed & Developed by DORHOST