کد مطلب: ۲۵۳۷۹
تاریخ انتشار: یکشنبه ۲۱ شهریور ۱۴۰۰

ادبیات انگلیس درگیر با معیشت نامناسب نویسندگان

گسترش فرهنگ و مطالعات: در بیانیه‌ای که به‌تازگی در سطح شبکه‌های اجتماعی بازتاب گسترده‌ای پیدا کرده است، ویلیام بوید و هیلاری منتل، دو تن از نویسندگان شهیر انگلیسی، ضمن اظهار تأسف از شرایط زیستی نویسندگان انگلیسی، اظهار امیدواری کردند که شرایطی به وجود آید تا نویسندگان این کشور با ذهنی رها به دغدغه‌های ادبی خود بپردازند.

به گزارش بوکسلر، این دو نویسنده در بیانیه‌ی خود آورده‌اند: شرایط به‌وجودآمده‌ی حال ‌حاضر در کنار مواردی چون سرقت‌های ادبی، سبب شده تا نویسندگان به دشواری روزگار خود را بگذرانند که این امر در مسیر خلق آثار بزرگ چالش‌هایی اساسی پدید می‌آورد.

منتل که در دانشگاه شفیلد تحصیلات دانشگاهی خود را به پایان رسانده، تاکنون دوبار نیز موفق شده جایزه‌ی من‌بوکر را از آن خود کند. منتل را می‌توان با آثاری همچون مجرمان را بیاورید و تالار گرگ، چهره‌ی شاخص ادبیات انگلیسی‌زبان در ژانر رمان تاریخی در سال‌های قرن بیست و یکم دانست.

این نویسنده قوانین جدید اعمال‌شده در پیِ خروج انگلیس از اتحادیه اروپا را بی‌تأثیر در شرایط به‌وجودآمده نمی‌داند و واردات کتاب با قیمت‌های نازل را دلیلی می‌داند که سبب شده تا درآمد نویسندگان کاهش چشمگیری پیدا کند.

شیوع پاندمی کرونا، مشکلات حقوقی مربوط به حق تألیف نویسندگان و رواج سرقت‌های ادبی عواملی هستند که بیش از همه در به‌وجود آمدن شرایط فعلی بر روی آن‌ها تأکید شده است.

گروهی از نمایندگان پارلمان بریتانیا، مدتی قبل گزارشی را از وضعیت مالی_معیشتی نویسندگان انگلیسی در دوران قرنطینه تهیه کرده بودند. آن‌ها خواستار این بودند تا دولت انگلیس به‌سرعت به این وضعیت رسیدگی کند. گزارشی که تحقیقات میدانی نیز بر صحت آن تأکید می‌کند.

 

0/700
send to friend
مرکز فرهنگی شهر کتاب

نشانی: تهران، خیابان شهید بهشتی، خیابان شهید احمدقصیر (بخارست)، نبش کوچه‌ی سوم، پلاک ۸

تلفن: ۸۸۷۲۳۳۱۶ - ۸۸۷۱۷۴۵۸
دورنگار: ۸۸۷۱۹۲۳۲

 

 

 

تمام محتوای این سایت تحت مجوز بین‌المللی «کریتیو کامنز ۴» منتشر می‌شود.

 

عضویت در خبرنامه الکترونیکی شهرکتاب

Designed & Developed by DORHOST