کد مطلب: ۷۳۹
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۴ اسفند ۱۳۸۹

مهدی محبتی: فروشگاهی در حد استاندارد بین المللی است

طاهره ریاحی: دکتر مهدی محبتی، استادیار گروه زبان و ادبیات فارسی دانشگاه زنجان، می‌گوید: ‌وجود راهنماهای فرهنگی در فروشگاه مرکزی شهرکتاب بهترین کمک را به انتخاب مخاطب می‌کند.

دکتر مهدی محبتی در افتتاح فروشگاه شهر کتاب گفت: ‌با ورود به فروشگاه مرکزی شهرکتاب خیلی مشعوف شدم چون به نوعی شبیه به فروشگاه‌های کتاب در شهر‌های بزرگ دنیاست.

وی افزود: در خیابان آکسفورد استریت لندن فضایی شبیه به این فروشگاه را دیدم که چند طبقه بود و هر کسی وارد می‌شد می‌توانست چای وقهوه بنوشد و با فراغ بال کتاب‌ها را ببیند و ساعاتی را در میان کتاب‌های مورد علاقه‌اش به دور از هر استرس و فشاری  بگذراند و این‌جا را که دیدم خیلی خوشحال شدم.

محبتی ادامه داد: ‌این‌که فروشگاهی در حد و اندازه بین‌المللی برای کتاب در پایتخت افتتاح شده مهم‌ترین اتفاق فرهنگی امسال است.

وی درباره‌ی این فروشگاه گفت: کسانی که در فروشگاه هستند ملزم به خرید کتاب‌ها نیستند و با فراغ بال به دنبال نسخه‌هایی از کتاب‌هایی هستند که می‌خواهند. و این فرهنگ جدیدی از خرید کتاب را باب می‌کند.

وی تصریح کرد: ‌ مخاطبان سرگردان‌اند و به دنبال این هستند که خط بگیرند. این فروشگاه خودش به تنهایی هر نوع کتابی را به بهترین نحو معرفی کرده و مخاطب را از طریق دسته بندی هدایت می‌کند وجود راهنماهای فرهنگی بهترین کمک را به مخاطب می‌کند.

0/700
send to friend
نظرات 1
  • 2
    1
    پاسخ به این نظر
    عسگری جمعه 3 آذر 1391
    سلام. لطفا در صورت امکان نشانی ایمیل جناب دکتر محبتی را برایم ارسال فرمایید با تشکر
مرکز فرهنگی شهر کتاب

نشانی: تهران، خیابان شهید بهشتی، خیابان شهید احمدقصیر (بخارست)، نبش کوچه‌ی سوم، پلاک ۸

تلفن: ۸۸۷۲۳۳۱۶ - ۸۸۷۱۷۴۵۸
دورنگار: ۸۸۷۱۹۲۳۲

 

 

عضویت در خبرنامه الکترونیکی شهرکتاب

Designed & Developed by DORHOST