تنظیمات
قلم چاپ اندازه فونت
نسخه چاپی/شهر کتاب
تاریخ : شنبه 20 آذر 1400 کد مطلب:28907
گروه: اخبار حوزه فرهنگ

کتاب «ادوار شعر فارسی» به ارمنی ترجمه و منتشر شد

با حمایت رایزنی فرهنگی و در چارچوب طرح تاپ

در راستای گسترش مطالعات ایرانشناسی در ارمنستان و تامین منابع معتبر علمی برای مراکز دانشگاهی و آکادمیک این کشور به ویژه در زمینه تاریخ، فرهنگ و ادبیات فارسی، با حمایت رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در ارمنستان و در چارچوب طرح «تاپ» کتاب «ادوار شعر فارسی» اثر استاد برجسته ادبیات فارسی دکتر محمدرضا شفیعی کدکنی به ارمنی ترجمه و به زیور طبع آراسته شد.

مترجم این کتاب دکتر گارنیک گئورکیان استاد ادبیات فارسی کرسی ایرانشناسی دانشگاه دولتی ایروان است و کتاب توسط انتشارات علمی وابسته به آکادمی ملی علوم ارمنستان چاپ و منتشر شده است.

به منظور آشنائی بیشتر ایرانشناسان ارمنی با آخرین پژوهش های صورت گرفته در زمینه ادبیات فارسی و بهره مندی آنان از دستاوردهای محققان برجسته ایرانی، ترجمه آثار معتبر نویسندگان و ادیبان برجسته ایرانی در دستور کار رایزنی فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران قرار گرفته است و در این راستا اولین اثر از این مجموعه تقدیم پژوهشگران ادب فارسی در ارمنستان گردیده است.

ادوار شعر فارسی اثر استاد برجسته دانشگاه تهران و ادیب، مترجم، شاعر و پژوهشگر معروف کشورمان دکتر محمدرضا شفیعی کدکنی شعر فارسی را از دوران مشروطیت تا سقوط سلطنت محمدرضا پهلوی مورد بررسی قرار داده است. دورانی که می توان از آن به دوران شکل گیری شعر معاصر فارسی یاد کرد.

گفتنی است با هماهنگی به عمل آمده با دانشکده شرقشناسی دانشگاه دولتی ایروان تائیدیه شورای علمی این دانشکده در آغاز این کتاب درج گردیده و به عنوان کتاب درسی در این دانشکده معرفی شده است.

 

http://www.bookcity.org/detail/28907