کد مطلب: ۱۷۹۰۱
تاریخ انتشار: سه شنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۸

دیدار نویسندگان چین با مخاطبان ایرانی در شهر کتاب مرکزی

پنجشنبه ۵ اردیبهشت گروهی از نویسندگان و شاعران کشور چین در شهر کتاب مرکزی حضور خواهند داشت تا با مخاطبان خود از آثار منتشر شده در ایران و فرهنگ چین سخن بگویند.

این برنامه در دو بخش بزرگسال و کودک طراحی شده است. در  بخش اول برنامه بزرگسال که از ساعت ۱۷ تا ۱۸ برگزار می شود، از کشور چین ژائو لی هونگ و از ایران شمس لنگرودی  و علی اصغر محمدخانی، معاون فرهنگی و بین المللی موسسه شهر کتاب و دکتر ابوالقاسم اسماعیل‌پور، اسطوره‌شناس و استاد دانشگاه شهید بهشتی حضور خواهند داشت. در این بخش به روخوانی و نقد و بررسی اشعار و آثار چین پرداخته می‌شود، که همراه با پخش قطعاتی از موسیقی این کشور خواهد بود.

دربخش دوم این برنامه سه نویسنده کتاب‌های کودک و نوجوان این کشور که آثارشان به فارسی ترجمه و منتشر شده به همراه مترجمان این آثار حضور خواهند داشت.

شائو ون شوان نویسنده کتاب «پر» با ترجمه سحر ترهنده (نامزد دریافت نشان کتاب‌سال لاکپشت پرنده)،شه تائو نویسنده کتاب «از این سر تا آن سر رودخانه» با ترجمه مهدی حجوانی و ژائو لی هونگ با کتاب «قلعه دروغ» که اخیرا به چاپ رسیده‌اند حضور خواهند داشت و علی اصغر سیدآبادی (نویسنده) نیز در این برنامه حاضر و درباره این آثار به گفتگو خواهند پرداخت.

در بخش کودک که از ساعت ۱۹ آغاز می‌شود، کودکان می‌توانند در برنامه قصه‌گویی به همراه عروسک‌گردانی که بر اساس کتاب «پر» اجرا می‌شود شرکت کرده و از نزدیک با نویسنده این اثر آشنا شده و به گفت‌وگو بپردازند.

کشور چین امسال مهمان ویژه سی‌ودومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران است. به همین مناسبت در شهر کتاب مرکزی برنامه دیدار و گفتگو با برخی از پدیدآورندگان این کشور برگزار می‌شود.

علاقه‌مندان برای شرکت در این برنامه می‌توانند به شهر کتاب مرکزی واقع در خیابان شریعتی، بالاتر از مطهری، نبش کوچه‌ی کلاته مراجعه کنند.

 

 

0/700
send to friend
مرکز فرهنگی شهر کتاب

نشانی: تهران، خیابان شهید بهشتی، خیابان شهید احمدقصیر (بخارست)، نبش کوچه‌ی سوم، پلاک ۸

تلفن: ۸۸۷۲۳۳۱۶ - ۸۸۷۱۷۴۵۸
دورنگار: ۸۸۷۱۹۲۳۲

 

 

عضویت در خبرنامه الکترونیکی شهرکتاب

Designed & Developed by DORHOST