کد مطلب: ۱۸۲۶۵
تاریخ انتشار: یکشنبه ۲ تیر ۱۳۹۸

افتتاح شهر کودک درشهر کتاب رویان

مراسم ششمین سال افتتاح شهر کتاب رویان واقع در شهر نور استان مازندران، پنجشنبه ۳۰ خرداد با استقبال گرم مردم و مسئولان و مدیران مختلف این شهر برگزار شد و همزمان شهر کودک این واحد نیز گشایش یافت.

میهمانان هنگام ورود به فروشگاه با خوش‌آمدگویی کودکانی ملبس به شخصیت‌های مختلف داستانی و اسطوره‌ای روبه رو شدند. جادوگر شهر اُز، شازده کوچولو، کاوه آهنگر از جمله این شخصیت‌ها بودند.

آزاده فخاری مدیر شهر کتاب رویان ضمن خوش‌آمدگویی از دغدغه‌ها  و تلاش‌هایش سخن گفت که طی این مدت برای حفظ شهر کتاب داشته و استقبال مخاطبان این شهر که ضرورت مرکزی فرهنگی را در شهرشان حس می‌کنند. وی هم چنین از ابتکار و ضرورت شهر کودک با توجه به نیازهای شهر نور، جذب تسهیل‌گر برای راه‌اندازی باشگاه کتابخوانی نوجوانان، بحث مسئولیت اجتماعی‌و لزوم فضای بزرگتر و بهینه برای کودک، از نشست‌ها و حضور نویسندگان و اهل هنر در این شهر و دیدار با مخاطبان، جلسات نقد ادبی و استقبال طیف جوان شهر در فعالیت‌های جمعی، نشست همسایگان نیما، نمایش گروهی و...سخن گفت.

در ادامه مراسم، نوجوانان عضو باشگاه کتابخوانی از دو گروهی گفتند که برای شرکت در جام باشگاه‌ها شکل دادند. از جلسات کتابخوانی، جلسات نقد و باور شدن و پذیرفته شدن‌شان توسط اهالی شهر کتاب رویان.

سپس مهندس میرفخرایی و پندار خمارلو (داماد و دختر خانم توران میرهادی) از شورای کتاب در میان علاقه‌مندان حضور یافتند و فعالیت‌های زنده یاد توران میرهادی، شیوه مدیریت مدرسه فرهاد و ادبیات کودک و تاریخچه فعالیت شورای کتاب و نوع نگاه و نگرش خانم میرهادی و نقش او در ادبیات کودکان ایران برشمردند.

در انتهای برنامه بخش شهرکودک افتتاح شد. شهر کودک متشکل از بخش‌های متنوع با توجه به علاقه مخاطب، با فضایی امن برای کودکان. فضایی مهیج و رنگین که می‌تواند به دنیای آنان شادی و رنگ بیشتری ببخشد. جایی برای مشارکت کودکان و تجربه‌ای تازه در محیط متفاوت.

با افتتاح شهر کودک در ششمین سال شهر کتاب رویان، در کنار بخش‌ها و فعالیت‌های گوناگون این مجموعه، این امکان برای اهالی شهر فراهم می‌شود تا با توجه به نیازها و دغدغه‌های خود و فرزندانشان امکان این تجربه تازه را برایشان فراهم کنند. 

کلید واژه ها: شهر کتاب رویان -
0/700
send to friend
مرکز فرهنگی شهر کتاب

نشانی: تهران، خیابان شهید بهشتی، خیابان شهید احمدقصیر (بخارست)، نبش کوچه‌ی سوم، پلاک ۸

تلفن: ۸۸۷۲۳۳۱۶ - ۸۸۷۱۷۴۵۸
دورنگار: ۸۸۷۱۹۲۳۲

 

 

عضویت در خبرنامه الکترونیکی شهرکتاب

Designed & Developed by DORHOST