کد مطلب: ۲۱۸۵۵
تاریخ انتشار: سه شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۹

«منِ مضطرب» در کتاب‌فروشی‌ها

ایسنا: کتاب «منِ مضطرب» نوشته استفانی برتولون با ترجمه مائده هروی منتشر شده است.

به گزارش ایسنا، این کتاب در ۲۱۶ صفحه و ۱۳ فصل با شمارگان ۱۰۰۰ نسخه و قیمت ۳۵هزار تومان از مجموعه کتاب‌های «زندگی بهتر» توسط نشر شمعدونی به چاپ رسیده است. 

نوشته پشت‌ جلد کتاب: چرا گاهی اوقات احساس می‌کنیم که بی‌دلیل دچار دلشوره و نگرانی هستیم؟ چطور می‌توانیم آن را کاهش دهیم؟ این همه استرس و دلواپسی، چه تاثیری بر زندگی روزمره ما می‌گذارد؟ این اضطراب‌ها با روابط شخصی، عاطفی و اجتماعی ما چه می‌کند؟ 

منشأ نگرانی و اضطراب ما چیست؟ 

ما بیست و چهار ساعت شبانه‌روز در معرض رسانه‌ها و اخبار هستیم و هیچ راه گریزی نیز در برابر آن‌ها نداریم. از سوی دیگر بسیاری از کارهای خود را از طریق اینترنت انجام می‌دهیم. بنابراین چنین تصور می‌شود که به طور کامل بر زندگی خود مسلط هستیم و کنترل تمام و کمال زمان و مکان را در اختیار داریم. اما واقعیت این است که انسان‌ها برحسب نوع مواجهه‌شان با فناوری، گاهی برده و گاهی وابسته آن می‌شوند، در نتیجه نمی‌توانند تعادل کاملی میان باورها، احساسات و محیط اجتماعی خویش پدید بیاورند و همین موضوع به اضطراب و نگرانی‌های روزمره آن‌ها دامن می‌زند. این کتاب در پی بیان جنبه‌های منفی فناوری نیست، بلکه می‌خواهد با راهکارهای خود نشان دهد که چگونه می‌توان در زندگی تعادل به وجود آورد. چگونه می‌توان از اینترنت، تلفن‌ همراه و شبکه‌های اجتماعی در زندگی روزمره استفاده کرد و در عین حال دچار مشکلات کمتری شد. کتاب «من مضطرب» بدین موضوع می‌پردازد که چه رفتارهایی منشأ تولید اضطراب هستند و آن‌ها را تشدید می‌کنند. در پایان، این کتاب راهکارهایی برای زندگی بهتر در دنیایی پر از اضطراب و استرس ارائه می‌دهد و بخش پایانی کتاب پیشنهادهایی می‌دهد که باعث بهبود کیفیت زندگی ما می‌شود. در نهایت می‌توانیم با آرامش بیشتر و ناراحتی کمتری زندگی کنیم.

 

0/700
send to friend
مرکز فرهنگی شهر کتاب

نشانی: تهران، خیابان شهید بهشتی، خیابان شهید احمدقصیر (بخارست)، نبش کوچه‌ی سوم، پلاک ۸

تلفن: ۸۸۷۲۳۳۱۶ - ۸۸۷۱۷۴۵۸
دورنگار: ۸۸۷۱۹۲۳۲

 

 

عضویت در خبرنامه الکترونیکی شهرکتاب

Designed & Developed by DORHOST