img
img
img
img
img

بهخوان

بهخوان، شبکه اجتماعی کتاب‌خوانان ایرانی در سراسر دنیاست که به زودی به مهم‌ترین مرجع دوست‌داران کتاب تبدیل خواهد شد؛ جایی برای پیدا کردن کتاب‌های تازه، خواندن نظرات دیگران درباره‌ کتاب‌های مختلف، گفت‌وگوی کاربران درباره کتاب‌ها و ژانرهای گوناگون، ارتباط نویسندگان کتاب‌ها با خوانندگان‌شان، فعالیت ناشران برای معرفی کتاب‌هایی که منتشر کرده‌اند و همچنین میزبانی از منتقدان، یادداشت‌نویسان و بلاگرهایی که در ژانرهای مختلف کتاب‌ها را معرفی، نقد و بررسی می‌کنند.

دیگران گفتند، ما خواندیم…

بهخوان یک بستر (پلت‌فرم) فعالیت کاربران است؛ بهخوان ورود و دسته‌بندی اطلاعات کامل بیش از یک میلیون کتاب چاپ‌شده در ایران، کار خوانندگان و علاقمندان کتاب‌ها را بسیار ساده کرده است. هر کاربری به سادگی می‌تواند در بهخوان ثبت نام کند، به اطلاعات کتاب‌ها دسترسی داشته باشد و درباره‌ آن‌ها مرور کتاب (Review‌‌ ‌Book) بنویسد. این یادداشت‌ها هم به خود کاربر کمک می‌کند تا خلاصه‌ای از برداشت شخصی خود را از کتاب‌های مختلفی که خوانده، در بهخوان ثبت کند و به روی تلفن همراه یا کامپیوتر شخصی خود، همیشه در دسترس داشته باشد؛ هم به کاربران دیگر کمک می‌کند تا با دیدن و خواندن نظرات خوانندگان قبلی آن کتاب، انتخاب بهتری داشته باشد و تصمیم به خواندن یا نخواندن آن کتاب کند.

همچنین کاربران بهخوان می‌توانند کتاب‌ها را به کتابخانه مجازی خود اضافه کنند. کتابخانه در واقع قفسه‌هایی از کتاب‌هاست که به سلیقه خود کاربر ایجاد می‌شود تا دسته‌بندی کتاب‌ها را ساده‌تر و جذاب‌تر کند. هر کاربر بهخوان سه قفسه پیش‌فرض دارد که شامل «می‌خواهم بخوانم»، «در حال خواندن» و «خوانده‌ام» می‌شود و وضعیت کتاب را در کتابخانه کاربر نشان می‌دهد.

بهخوان؛ ارتباط خوانندگان با نویسنده و ناشر

جذابیت دیگر بهخوان برای نویسندگان، مترجمان و تمامی پدیدآورندگان کتاب است. هر نویسنده یا مترجم یا فرد دیگری که نامش به عنوان پدیدآورنده، دست‌کم در یک کتاب منتشر شده به صورت رسمی ثبت شده باشد، به صورت خودکار در بهخوان صفحه‌ای مخصوص به خود دارد. در این صفحه کلیه کتاب‌های مرتبط با نویسنده، مترجم یا فرد مذکور فهرست شده و برای کاربران در دسترس است. صفحه نویسنده در بهخوان، پس از احراز هویت وی، در اختیار او قرار می‌گیرد تا پایگاهی برای انتشار اخبار، نقدها، بررسی‌ها و کلیه محتواهای مربوط به نویسنده و کتاب‌های او باشد و همچنین فضای تعامل و گفتگوی وی با خوانندگان و علاقمندانش را فراهم آورد.

اشران نیز سهم مهمی در بهخوان دارند. هر ناشر در بهخوان صفحه مخصوص به خود را دارد که به صورت خودکار ایجاد شده و تمامی کتاب‌های مربوط به آن ناشر در آن فهرست شده‌اند. ناشران نیز می‌توانند پس از ابراز تمایل، مدیریت صفحه خود را در دست بگیرند و اخبار و اطلاعات پیرامون کتاب‌های چاپ‌شده و فعالیت‌های آینده خود را در آن منتشر کنند.

بهخوان را از اینجا دنبال کنید.