کد مطلب: ۲۶۷۸۹
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۲۶ آبان ۱۴۰۰

انتشار دو کتاب کالوینو

کوره‌راه لانه‌های عنکبوت اولین رمان ایتالو کالوینو، نویسنده ی نامدار و محبوب ایتالیایی، است. خود کالوینو در مقدمه‌ی کتاب می‌نویسد: «تا زمانی که اولین رمانت را ننوشته ای این امکان را داری که شروع به نوشتن کنی، اما در کل زندگی فقط یک بار می‌توانی شروع به نوشتن کنی. اولین کتابت وقتی هنوز برای این که تعریف بشوی خیلی زود است تو را تعریف می‌کند. و پس از آن این تعریف تا آخر عمر با تو می‌ماند و تلاش می‌کنی مسجلش کنی یا گسترشش دهی یا بهبودش بخشی و یا حتی تکذیبش کنی، اما هرگز از دستش خلاصی نداری ...» شگفت این که این اولین رمان هم جزو بهترین رمان‌های کارنامه‌ی کالوینو و تاریخ ادبیات است و در بسیاری از فهرست‌های معتبر جزو هزار کتاب داستانی برتر دنیا قرار گرفته است. نخستین بار است که این شاهکار کالوینو به فارسی ترجمه می‌شود و بی‌گمان دوستداران این نویسنده ی محبوب از خواندن کوره راه لانه‌های عنکبوت هم لذت خواهند برد.

ایبنا: رمان قصر سرنوشت‌های متقاطع نوشته ایتالو کالوینو و با ترجمه‌ای از شیرین معتمدی، از سوی نشر نون به بازار کتاب راه یافت. این کتاب از زبان اصلی آن (ایتالیایی) به فارسی برگردانده شده است.

در توضیحی بر این کتاب آمده است: «گروهی از مسافران، در دل یک جنگل، دور هم جمع شده‌اند و قصه‌گویی می‌کنند، اما به‌طرزی عجیب و مسحورکننده، آن‌ها قدرت سخن‌گویی خود را از دست داده‌اند و باید قصه‌هایشان را با کمک تصاویر کارت‌های تاروت روایت کنند، ماجراها و سرنوشت‌هایی درهم‌تنیده و اعجاب‌آور...

این کتاب، مانند آثار دیگر کالوینو، روایتی شیرین و پر از ارجاعات ادبی است. او در «قصر سرنوشت‌های متقاطع» تجربه استفاده از روایت فال ورق و زبان تمثیل را به کارگرفته و به خلق اثری متفاوت دست زده است.»

کتاب «قصر سرنوشت‌های متقاطع» نوشته ایتالو کالوینو، در 128 صفحه، با شمارگان هزاروصد نسخه، به قیمت 40 هزار تومان، در قطع رقعی، جلد شومیز و با ترجمه شیرین معتمدی، از سوی نشر نون به کتاب‌فروشی‌ها راه یافت.

0/700
send to friend
مرکز فرهنگی شهر کتاب

نشانی: تهران، خیابان شهید بهشتی، خیابان شهید احمدقصیر (بخارست)، نبش کوچه‌ی سوم، پلاک ۸

تلفن: ۸۸۷۲۳۳۱۶ - ۸۸۷۱۷۴۵۸
دورنگار: ۸۸۷۱۹۲۳۲

 

 

 

تمام محتوای این سایت تحت مجوز بین‌المللی «کریتیو کامنز ۴» منتشر می‌شود.

 

عضویت در خبرنامه الکترونیکی شهرکتاب

Designed & Developed by DORHOST