کد مطلب: ۸۰
تاریخ انتشار: دوشنبه ۲۶ مرداد ۱۳۸۸

طبقه‌بندی تاریخی حکایت‌های سعدی در شهر کتاب

جلسه سوم از ششمین مجموعه درس‌گفتارها درباره‌ سعدی، به بررسی مضمون، طبقه‌بندی تاریخی، ساختار و زبان حکایات کوتاه سعدی اختصاص دارد. دکتر مهدی محبتی، عصر چهارشنبه 28 مرداد در این‌باره در مرکز فرهنگی شهر کتاب سخن خواهد گفت.

شناخت مضمون، ساختار و زبان حکایات کوتاه سعدی موضوع این هفته‌ درس‌گفتارهای شهرکتاب درباره سعدی است و دکتر مهدی محبتی، استادیار گروه زبان و ادبیات فارسی دانشگاه زنجان به بررسی سرچشمه‌های اصلی این حکایات و طبقه‌بندی تاریخی و فرهنگی آن‌ها می‌پردازد.

دوره پیشین نشست‌های «درس گفتارهایی درباره سعدی» به بحث «ویژگی‌های بلاغی غزل سعدی» اختصاص داشت و دکتر ناصرقلی سارلی استاد دانشگاه تربیت معلم در این باره به بحث پرداخت.

مهدی محبتی معتقد است کسی که سعدی و مکتب او را بشناسد، می‌داند که نهایت زیبایی و جمال را در نزد او می‌توان یافت. سخنان سعدی آمیخته به پند و اندرزهای حکیمانه است اما آنچه سخن او را زنده و جاوید می‌کند، بلاغت زیبایی شناسانه کلام است.

مرکز فرهنگی شهر کتاب از علاقه‌مندان به شرکت در این درس‌گفتار دعوت کرده است عصر روز چهارشنبه 28 مرداد ساعت 17 به مرکز فرهنگی شهرکتاب به نشانی خیابان شهید بهشتی، خیابان شهید احمد قصیر (بخارست)، نبش کوچه سوم مراجعه کنند.

 

کلید واژه ها: درس‌گفتار‌ها - سعدی -
0/700
send to friend
مرکز فرهنگی شهر کتاب

نشانی: تهران، خیابان شهید بهشتی، خیابان شهید احمدقصیر (بخارست)، نبش کوچه‌ی سوم، پلاک ۸

تلفن: ۸۸۷۲۳۳۱۶ - ۸۸۷۱۷۴۵۸
دورنگار: ۸۸۷۱۹۲۳۲

 

 

 

تمام محتوای این سایت تحت مجوز بین‌المللی «کریتیو کامنز ۴» منتشر می‌شود.

 

عضویت در خبرنامه الکترونیکی شهرکتاب

Designed & Developed by DORHOST