img
img
img
img
img

سوالات متداول


فهرست فروشگاه‌های شهرکتاب را کجا می‌توانم ببینم؟ 

شهرکتاب بیش از هشتاد نمایندگی در سراسر ایران دارد. فهرست فروشگاه‌های رسمی شهرکتاب را اینجا ببینید.


چطور می‌توانم یک فروشگاه شهرکتاب راه‌اندازی کنم؟

باید ابتدا یک درخواست اولیه برای معاونت توسعه شهرکتاب ارسال کنید. برای این‌کار به اینجا بروید و فرم آنلاین را پرکنید، پس از آن با شما تماس گرفته خواهد شد.


چطور می‌توانم برای شهرکتاب به عنوان فروشنده کار کنم؟

شعب مختلف شهرکتاب به طور مستقل اقدام به جذب فروشنده (راهنمای کتاب) می‌کنند. برخی از این فراخوان‌ها را می‌توانید با مراجعه به این بخش سایت ببینید.


چطور می‌توانم از شهرکتاب به صورت غیر حضوری خرید کنیم؟

در حال حاضر دو مسیر برای این کار وجود دارد: از شهرکتاب آنلاین و اگر در تهران هستید «الو شهرکتاب» سفارش تلفنی شما را به سرعت به دستتان می‌رساند.


چطور می‌توان راهنمایی برای خرید کتاب برای کودکان پیدا کرد؟

مسیرهای مختلفی برای این کار وجود دارد. شهرکتاب با توجه به دغدغه فرهنگی در این حوزه با مشارکت شورای کتاب کودک هر فصل فهرستی از بهترین آثار منتشرشده در حوزه کودک را در قالب فهرست لاک‌پشت پرنده منتشر می‌کند. این فهرست‌ها را از این آدرس‌ دانلود کنید.


شهرکتاب با فروشگاه‌های هم‌شکل چه تفاوت‌هایی دارد؟

نکته اول اینکه مؤسسه شهرکتاب به موجب گواهینامه‌های متعدد صادره از اداره ثبت علائم تجاری از جمله گواهینامه‌‌های شماره ۸۰۶۹۶، شماره ۱۸۸۹۸، شماره ۳۰۸۷۵۴ و شماره ۳۰۷۵۲۵ علامت تجاری «شهرکتاب» را به نام خود ثبت کرده و نیز به موجب شماره ثبت ۸۹۳۶ در اداره ثبت شرکت‌ها نام تجاری «شهر کتاب» را به خود اختصاص داده است. علامت تجاری مؤسسه مذکور مطابق  رویه اداره محترم مالکیت‌های صنعتی و علائم تجاری «علامت معروف» تلقی گردیده است. فلذا هر گونه استفاده بدون مجوز از نام و علامت تجاری مؤسسه شهر کتاب (حتی با اضافه کردن پیشوند و پسوند) فارغ از مذمومیت اخلاقی و حرمت شرعی، از حیث قانونی نیز مستند به مواد ۳۱، ۳۲، ۴۶ و ۴۷ قانون ثبت اختراعات، طرح های صنعتی و علائم تجاری مصوب سال ۱۳۸۶ ممنوع و غیر قانونی است و به تصریح ماده ۱۰ مکرر کنوانسیون پاریس مصداق رقابت نامشروع تلقی می‌شود. همچنین به موجب مواد ۶۰ و ۶۱ قانون اخیر الذکر استفاده غیرمجاز از نام و علامت تجاری دیگری واجد جنبه کیفری بوده و متخلف علاوه بر جبران خسارت حسب مورد به مجازات حبس تعزیری (از ۹۱ روز تا ۶ ماه) یا جزای نقدی و یا هر دو محکوم می‌شود.

نکته دوم اینکه مؤسسه شهرکتاب پایه‌گذار سبک مشخصی در ارائه کتاب و کالاهای فرهنگی بوده است که در سال‌های اخیر نیز با توجه به اقبال عمومی به فروشگاه‌های شهرکتاب تجربه‌های مشابهی در این حوزه و با الهام‌گیری از شهرکتاب مشغول به فعالیت شده‌اند. شهرکتاب همواره ضمن تأکید بر حفظ چارچوب‌های حرفه‌ای و تعهدات اخلاق حرفه‌ای از توسعه بازار کالاهای فرهنگی استقبال می‌کند.