img
img
img
img
img

نشر موسیقی هرمس

مؤسسه شهرکتاب در طی دوران فعالیت خود، در پی این امر بود که در زمینه عرضه محصولات صوتی، تحولی را در عرصه انواع سبک‌های موسیقی کلاسیک الکترونیک، موسیقی ملل و … ایجاد کند. عملکرد این بخش به مرور توانست این حقیقت را آشکار کند که شاخه‌های موسیقی تجربی، تلفیقی، مدرن و همچنین کلاسیک، مخاطبان پرشماری دارند. 

بر این اساس، نشر موسیقی هرمس از پاییز سال ۱۳۷۸ و با انگیزه ارائه بیانی جدید از موسیقی این مرز و بوم آغاز به فعالیت کرد. جذب آهنگسازهای متعدد و فراهم کردن محیطی صمیمی سبب شد تا این طرح به سرعت به بازدهی برسد. حضور چهره‌های شاخص موسیقی کشور از جمله لوریس چکناواریان، احمد پژمان و محمدرضا علیقلی در این طرح و اعتمادشان به رسالت نشر موسیقی هرمس، پشتوانه و انگیزه‌ای برای سایر آهنگسازان جوان و مستعد کشور به منظور همکاری با این طرح به وجود آورد. اکنون اساتید بزرگ موسیقی و آهنگسازان جوان مستعد با این پروژه و نشر همراه شده‌اند و به تولید آثاری ممتاز و متفاوت در عرصه موسیقی مشغول هستند. 

امروز، نشر موسیقی هرمس پس از گذشت بیش از ۲۰ سال از تأسیس خود، کماکان با با چشم انداز ايجاد بستري پويا برای فعاليت موسيقی، علاوه بر اینکه تنها ناشر ایرانی است که دارای توزیع رسمی در بیش از ۱۲ کشور جهان است، در سال ۱۳۸۵ موفق به دریافت چنگ بلورین از جشنواره بین‌المللی موسیقی فجر به‌‌عنوان ناشر برگزیده سال شد. 

کاندیداتوری برای جایزه‌ بهترین آلبوم سال جهان از جوایز «گرمی» (برای آلبوم به تماشای آبهای سپید اثر حسین علیزاده) نیز در کارنامه هرمس خودنمایی می‌کند. رامین صدیقی مدیر نشر هرمس در سال ۲۰۱۵ برنده جایزه‌ی بهترین تهیه‌کننده‌ موسیقی ملل در جهان از فستیوال معتبر Womex شد. او همچنین در همان سال جایزه‌ بهترین تهیه‌کننده موسیقی سال ایران را از جشن ملی موسیقی ما دریافت کرد.

    تا کنون سه آلبوم از هرمس در میان آلبوم‌های منتخب سال ماهنامه‌ی معتبر Songlines قرار گرفته‌اند، ضمن آنکه علی‌اکبر مرادی (از هنرمندان هرمس) در سال ۲۰۰۹ در فهرست ۵۰ هنرمند برتر موسیقی ملل جهان جای گرفت.


نشر موسیقی هرمس با شعار «موسیقی برای موسیقی»، در حوزه‌های زیر فعالیت می‌کند:

– انتشار مستمر آلبوم‌های موسیقی

– توزیع گسترده‌ آثار در ایران و خارج از کشور با کیفیت بین‌المللی

– برگزاری کنسرت برای هنرمندان ایرانی در ایران و سایر کشورها 

– برگزاری کنسرت و کارگاه‌های آموزشی برای هنرمندان برجسته‌ خارجی در ایران 

– ارتباط با موسسات آموزشی و تحقیقاتی جهت توسعه فرهنگ و مناسبات جاری بر صنعت موسیقی (از جمله دانشگاه کلمبیا در آمریکا، کنسرواتوار موسیقی زوریخ در سوئیس، دانشگاه وارویک در انگلستان)

– حمایت از فعالیت‌های فرهنگی مرتبط با موسیقی (هفته‌ فیلم‌های مستند، جشنواره‌های موسیقی، نمایشگاه‌های مرتبط با ادبیات و موسیقی)


 نشانی: تهران، خیابان شریعتی، روبروی حسینیه ارشاد، کوچه هدیه، پلاک ۱۱

تلفن: ۲۲۲۲۳۵۵۸

دورنگار: ۲۲۲۲۱۸۷۳

وب سایت: www.hermesrecords.com (موقتاً سایت نشر موسیقی هرمس غیرفعال است)

پست الکترونیک: info@hermesrecords.com