img
img
img
img
img
وزیر فرهنگ: «ملی شدن صنعت نشر» از اهداف این وزارتخانه است

وزیر فرهنگ: «ملی شدن صنعت نشر» از اهداف این وزارتخانه است

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما محمدمهدی اسماعیلی شامگاه شنبه ۲۹ مرداد در آستانه هفته دولت در برنامه «جهان آرا» شبکه افق افزود: «ملی شدن صنعت نشر» از اهداف اصلی و بلند مدت وزارت فرهنگ در دولت مردمی است که تمام اقدامات لازم انجام خواهد شد تا این اتفاق بزرگ در دولت انقلابی محقق شود.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به وضعیت حوزه نشر و کاغذ گفت: زمان تحویل وزارت فرهنگ فضای نشر فضای خوبی نبود، اما در مدت آغاز به کار دولت مردمی خوشبختانه تا حدود زیادی کاغذ مورد نیاز مطبوعات و نشر حتی با مساعدت و دستور رییس جمهور با اختصاص ارز مورد نیاز خرید کاغذ انجام شد و بخشی از محوله‌های کاغذ وارد شده است.
وی درباره صنعت خودکفایی کاغذ گفت: خودکفایی در حوزه کاغذ از برنامه‌های بلند مدت وزارت فرهنگ به شمار می‌رود و نهایت تلاش خود را می‌کنیم تا در کمترین زمان ممکن با اقدام جهادی و رفع مشکلات مالی و سخت افزاری مجموعه‌های تولیدکننده کاغذ به خودکفایی در این صنعت دست پیدا کنیم.
وی افزود: طی چند وقت شخص رییس جمهور و معاون اول روزانه پیگیر حل مشکلات حوزه کاغذ هستند که اهتمام اعضای دولت مردمی تا به اینجای کار کمک بسیاری به اهداف صنعت خودکفایی کاغذ کرده است، به عنوان نمونه وزارت آموزش و پرورش با عقد قراردادی با یکی از کارخانه‌های بزرگ کاغذ کشور، تولید بخش عمده‌ای از کتب درسی سال آینده دانش آموزان را به این کارخانه سپرده است.
وی با بیان اینکه خودکفایی صنعت نشر صرفا یک شعار نیست بلکه برنامه‌ای عملیاتی با همت مدیران جهادی است، تصریح کرد: خودکفایی صنعت نشر از اهداف اصلی وزارت فرهنگ در دولت مردمی است که تمام اقدامات لازم انجام خواهد شد تا این اتفاق بزرگ در دولت انقلابی محقق شود.
اسماعیلی با اشاره به اینکه طرح‌های خوبی برای حمایت از فروشگاه‌های کتاب در دست اقدام است، گفت: برای فروشگاه‌های کتاب و کتابفروشی‌ها در حال تدوین برنامه‌ای حمایتی توسط معاونت فرهنگی هستیم که باعث رونق فروشگاه‌های کتاب خواهد شد در واقع برنامه جدی و مفصلی برای توسعه و رونق فروشگاه‌های کتاب در نظرگرفته شده است.