کد مطلب: ۲۹۳۱۰
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۲۰ بهمن ۱۴۰۰

سعید تشکری درگذشت

ایسنا:  سعید تشکری، نویسنده و فیلم‌نامه‌نویس برجسته خراسانی، ساعاتی قبل در پی خونریزی معده در سن ۵۸ سالگی در مشهد درگذشت.

سعید محسن‌زاده، مدیرمسئول نشر ستاره‌ها و از شاگردان و دوستان سعید تشکری، در گفت‌وگو با ایسنا ضمن تایید خبر درگذشت این نویسنده مطرح خراسانی اظهار کرد: سعید تشکری از چند روز گذشته به علت مشکلات دستگاه گوارش در بیمارستان رضوی مشهد بستری بود. او شب گذشته یک عمل جراحی را پشت سر گذاشت و متاسفانه بعد از ظهر سه‌شنبه، ۱۹ بهمن ماه، به علت خونریزی معده و کم‌خونی درگذشت.

وی ادامه داد: این نویسنده و نمایش‌نامه‌نویس نامدار خراسانی مدت‌ها به بیماری ام‌ اس مبتلا بود و این بیماری و ضعف بدنی نیز عامل وخامت شرایط وی پس از انجام عمل جراحی بود.

سعید تشکری متولد ۱۳۴۲ در شهرستان قوچان در استان خراسان رضوی و فارغ‌التحصیل رشته ادبیات نمایشی بود. او نویسنده، نمایش‌نامه‌نویس، کارگردان تئاتر، عضو بین‌المللی کانون جهانی تئاتر، مدرس ادبیات نمایشی و عضو کانون منتقدان تئاتر بود.

از سعید تشکری بیش از ۴۰ عنوان کتاب به یادگار مانده که از جمله آثار او می‌توان به کتاب‌های «شاه بهار»، «من هستم گیلگمش»، «سیمیا»، «پاریس، پاریس»، «هندوی شیدا»، «غریب، قریب»، «بار باران»  و «آرتیست» اشاره کرد. 

وی سال‌ها در رادیو و تلویزیون مشغول فعالیت بود و سریال‌هایی مانند زمانه، واقعه و یوسف می‌آید از آثار او است. رمان‌نویسی، مقاله‌نویسی مطبوعاتی در حوزه ادبیات و نمایش از دیگر فعالیت‌های سعید تشکری در سال‌های فعالیت‌های ادبی و هنری این هنرمند خراسانی بود.

خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)- منطقه خراسان رضوی درگذشت این نویسنده و هنرمند خراسانی تسلیت می‌گوید.

 

0/700
send to friend
مرکز فرهنگی شهر کتاب

نشانی: تهران، خیابان شهید بهشتی، خیابان شهید احمدقصیر (بخارست)، نبش کوچه‌ی سوم، پلاک ۸

تلفن: ۸۸۷۲۳۳۱۶ - ۸۸۷۱۷۴۵۸
دورنگار: ۸۸۷۱۹۲۳۲

 

 

 

تمام محتوای این سایت تحت مجوز بین‌المللی «کریتیو کامنز ۴» منتشر می‌شود.

 

عضویت در خبرنامه الکترونیکی شهرکتاب

Designed & Developed by DORHOST