کد مطلب: ۱۲۸۶۵
تاریخ انتشار: سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷

آخرین رمان جان گریشام به فارسی ترجمه شد

مهر: نشر مروارید آخرین اثر داستانی جان گریشام نویسنده سرشناس آمریکایی را با عنوان «جزیره کامینو» با ترجمه سید سینا میرعربشاهی روانه بازار کتاب کرد.

این رمان روایتی داستانی از زندگی آدم‌هایی است که بدون آنکه بدانند تکه‌ای از زنجیره‌ای هستند که به لحاظ اهمیت جایگاه و نقش آنها در پیشبرد خط سیر هیچ یک برتر از دیگری نیست.

داستان این رمان در سیزده فصل جریان دارد که در هر یک از فصول روایتی داستانی از زندگی این افراد آنها را به همدیگر پیوند داده است.

رمان جزیره کامینو در موجزترین بیان، قصه سرقت هوشمندانه‌ای است که آثاری از اسکات فیتزجرالد بن مایه انگیزه سارقان آن است.

در بخشی از این رمان می‌خوانیم:

ببین ایلین من اصلاً برای این کار آماده نیستم. آدم اشتباهی را پیدا کردی. خب؟ من دروغگوی افتضاحی هستم و در فریب دادن دیگران هم هیچ استعدادی ندارم. نمی‌توانم با لولیدن راه خودم را به زندگی بروس کیبل و نوئل بوئت و باند ادبی کوچکشان باز کنم و بار هرچیزی که ممکن است ارزشمند باشد بیرون بیایم.

قبلاً هم این را گفتین. تو یک نویسنده‌ای که برای چند ماه در کلبه خانوادگی در ساحل زندگی می‌کنی. سخت مشغول یک رمان هستی. این داستانی بی‌نقصی است. مرسر. چون حقیقت دارد. شخصیت کاملی هم داری چون اصل هستی. اگر ما یک کلاهبردار می‌خواستیم ... الان با هم در حال صحبت نبودیم. آیا ترسیده‌ای؟  

نه. نمی‌دانم. باید باشم؟

جان گریشام نویسنده و وکیل ساکن ایالات متحده آمریکاست. وی از سال ۱۹۹۸ تاکنون هر سال دستکم یک رمان را به اتمام رسانیده و آثارش تا به امروز بیش از ۳۰۰ میلیون نسخه فروش داشته است و به چهل زبان ترجمه شده است. ۹ مورد از رمان‌های او به فیلم‌هایی شاخص مبدل شده و در سینما نیز فروش خوبی داشته است.   گریشام در سال ۱۹۹۶ پس از دفاع از آخرین موکل خود، از شغل قضاوت بازنشسته شد و پس از آن در کنار نویسندگی به فعالیت‌های انسان‌دوستانه و خیریه مشغول است.

نشر مروارید رمان «جزیره کامینو» را در ۳۳۰ صفحه با قیمت ۳۱ هزار تومان منتشر کرده است.

 

 

0/700
send to friend
مرکز فرهنگی شهر کتاب

نشانی: تهران، خیابان شهید بهشتی، خیابان شهید احمدقصیر (بخارست)، نبش کوچه‌ی سوم، پلاک ۸

تلفن: ۸۸۷۲۳۳۱۶ - ۸۸۷۱۷۴۵۸
دورنگار: ۸۸۷۱۹۲۳۲

 

 

عضویت در خبرنامه الکترونیکی شهرکتاب

Designed & Developed by DORHOST