کد مطلب: ۱۴۴۷۳
تاریخ انتشار: شنبه ۱۷ شهریور ۱۳۹۷

مدیریت رفتارهای یکهویی

 

ایلنا: فردیک فانژه استاد دانشگاه و روان‌درمانگر مشهور فرانسوی و دکتر شارل ادوآرد رانگد در این کتاب از تجربیات بالینی خود در رابطه با مراجعانی که در زمینه کنترل خشم، عصبانیت و هیجانات روزمره مشکل داشته‌اند سخن گفته‌اند و راه‌حل‌های خود را برای مدیریت احساسات آنی بیان کرده‌اند.

این کتاب از مجموعه کتاب‌های «زندگی بهتر» است که با هدف سلامتی جسم و روان توسط انتشارات شمعدونی منتشر می‌شود. همه نویسندگان این مجموعه سه ویژگی مهم دارند: در حیطه کاری خود صاحب نامند، در مراقبت از بیماران دلسوزانه عمل می‌کنند و با میل و اشتیاق دانش خود را در اختیار شما قرار می‌دهند.

دکتر فردریک فانژه روانشناس و استاد دانشگاه در فرانسه در مقدمه این کتاب نوشته است «در جایگاه یک روانپزشک، همواره سعی کرده‌ام رویکردی دقیق و علمی انتخاب کنم که در عین حال، انسان‌دوستانه و یاری دهنده نیز باشد.»

در پشت جلد این کتاب آمده است:

همراه دوستتان جایی رفته‌ اید، منظره جالبی می‌‌بینید، تلفن همراهتان را درمی‌آورید و عکس می‌گیرید. صفحه اینستاگرامتان را بازمی‌کنید و می‌نویسید: «من و دوستم، همین حالا، یکهویی» در خیابان در حال حرکتید؛ کسی به شما تنه می‌زند، ناسزا می‌شنوید و«یکهویی» خودتان را وسط یک دعوای خیابانی می‌یابید. از دوستتان عصبانی هستید، بدون این که فکر کنید، «یکهویی» به او تلفن می‌‌زنید و چیزهایی می‌‌گویید که بعدا از گفتنش پشیمان می‌شوید. مجموعه این «رفتارهای یکهویی» در دنیای روانشناسی با عنوان رفتار تکانشی شناخته می‌شود. افراد زورنج و عصبانی، افراد احساسی و افراد عجول گوشه‌‌ای از رفتارها تکانشی را به نمایش می‌گذارند. البته همه رفتارهای تکانشی بد نیست. مانند تصمیم‌گیری سریع در یک موقعیت حساس و خریدن نان پس از آن که بوی وسوسه انگیزش شما را به نانوایی می‌‌کشاند.

اما رفتارهای تکانشی نیاز به مدیریت و کنترل دارد. خواندن این کتاب به ما کمک می‌‌کند که متوجه شویم کدامیک از رفتارهای تکانشی ما آزاردهنده است.

در این کتاب، دکتر فردریک فانژه، استاد دانشگاه، مختصص علوم اعصاب و روانپزشک به افراد بسیاری برای کنترل و مدیریت رفتارهای تکانشی و هیجانی کمک کرده است. دکتر فانژه در این کتاب با تمرین‌های عملی، به ما می‌‌آموزد تا رفتارهای تکانشی را در زندگی‌مان مدیریت کنیم.

نویسندگان در این کتاب افرادی را مثال می‌زنند که کنترلی بر خشم خود نداشته‌اند و به دیگران پرخاش می‌کرده‌اند. این کتاب هم برای کسانی که می‌خواهند خشم و هیجان‌های خود را مدیریت کنند، مفید است و هم به کسانی که در اطراف خود چنین افرادی را دارند، کمک می‌کنند تا شیوه درست رفتار در چنین موقعیت‌هایی را بیاموزند. به طور مثال در این کتاب به نوجوان پرخاشگری اشاره شده که والدین او باید نحوه رفتار با وی را فرا بگیرند. همچنین به شوهری اشاره شده که با همسرش بدرفتاری می‌کند.

این کتاب با نثری ساده و خواندنی برای هر فردی که می‌خواهد زندگی بهتر و روان سالم‌تری داشته باشد، مفید است.

این کتاب با قیمت ۲۵ هزارتومان در ۲۲۸ صفحه منتشر شده و به پیشخوان کتابفروشی‌ها راه یافته است.

 

0/700
send to friend
مرکز فرهنگی شهر کتاب

نشانی: تهران، خیابان شهید بهشتی، خیابان شهید احمدقصیر (بخارست)، نبش کوچه‌ی سوم، پلاک ۸

تلفن: ۸۸۷۲۳۳۱۶ - ۸۸۷۱۷۴۵۸
دورنگار: ۸۸۷۱۹۲۳۲

 

 

عضویت در خبرنامه الکترونیکی شهرکتاب

Designed & Developed by DORHOST