کد مطلب: ۷۰۸
تاریخ انتشار: دوشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۸۹

جایزه‌ی دکتر فتح‌الله مجتبایی به پایان‌نامه‌ی برگزیده

از سال ۱۳۹۰ و هر ساله به بهترین پایان‌نامه‌ی دوره‌ی دکتری در زمینه‌ی ادیان و عرفان و ادبیات کلاسیک فارسی و با هدف ارتقاء علمی و تشویق دانشجویان دوره‌ی دکتری در رشته‌های مذکور، جایزه‌ی دکتر فتح‌الله مجتبایی اهدا می‌شود.

مهدی فیروزان، مدیرعامل، و علی‌اصغر محمدخانی، معاون فرهنگی شهرکتاب، در دیدار با دکتر فتح‌الله مجتبایی درباره‌ی چگونگی برگزاری این جایزه بحث و گفت‌وگو کردند و مقرر شد که در آذر هر سال به بهترین پایان‌نامه‌ی دکتری در حوزه‌ی «ادیان‌  و عرفان» و «ادبیات کلاسیک فارسی» جوایزی اهدا شود.

دانشجویان دوره‌ی دکتری که در سال ۱۳۸۹ از پایان‌نامه‌ی خود دفاع کرده‌اند می‌توانند یک نسخه از پایان‌نامه‌ی خود را به دبیرخانه‌ی این جایزه واقع در خیابان شهید بهشتی، خیابان شهید احمد قصیر(بخارست)، نبش کوچه‌ی سوم، مرکز فرهنگی شهرکتاب ارسال کنند. پس از بررسی هیات داوران که از برجسته‌ترین صاحب‌نظران و استادان رشته‌های ادیان و عرفان و ادبیات فارسی هستند، در آذر ۱۳۹۰ پایان‌نامه‌ی برگزیده معرفی، و جوایز مادی و معنوی به برگزیده اهدا می‌شود.

دکتر مجتبایی که از اعضای پیوسته‌ی فرهنگستان زبان و ادب فارسی و دایره‌المعارف بزرگ اسلامی است،  دی ماه ۱۳۸۹ در مراسم بزرگداشت خود در شهرکتاب، پیشنهاد برگزاری جایزه‌ای را  در حوزه‌ی فرهنگ و ادب ایران داد که نخستین دوره‌ی این جایزه با نام دکتر فتح‌الله مجتبایی و به همت شهرکتاب برگزار می‌شود.

0/700
send to friend
نظرات 2
 • 0
  0
  پاسخ به این نظر
  شمیم یکشنبه 8 اسفند 1389
  سلام واقعا جای این جایزه و این ابتکار خالی بود. این کار اگر صورت گیرد قدمی است جدی برای انگیزه دادن به افراد برای تدوین پایان نامه های خوب در مقاطع دکتری و ارشد. دستتان مریزاد.
 • 1
  0
  پاسخ به این نظر
  بدون نام چهارشنبه 15 تیر 1390
  کدام جایزه!کدام ادیان!رشته ادیان درخت فرتوتی است که دوران احتضار خود را می گذراند!به محتضر جایزه نمی دهند!کشور ما نمی تواند بستر با طراوت گفتمان ادیان و کلام جدید باشد.
مرکز فرهنگی شهر کتاب

نشانی: تهران، خیابان شهید بهشتی، خیابان شهید احمدقصیر (بخارست)، نبش کوچه‌ی سوم، پلاک ۸

تلفن: ۸۸۷۲۳۳۱۶ - ۸۸۷۱۷۴۵۸
دورنگار: ۸۸۷۱۹۲۳۲

 

 

 

تمام محتوای این سایت تحت مجوز بین‌المللی «کریتیو کامنز ۴» منتشر می‌شود.

 

عضویت در خبرنامه الکترونیکی شهرکتاب

Designed & Developed by DORHOST